PL
EN
O nas

Firma “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku i jest producentem spoiw lutowniczych i stopów odlewniczych na bazie cyny oraz ołowiu. Firma została utworzona wspólnie ze spółką Metaux Blancs Ouvres z siedzibą w Dijon we Francji oraz Zakładem Produkcji Stopów Metali Białych wrocławskiej firmy Hutmen S.A. Obie firmy założycielskie wniosły do „MBO-HUTMEN j.v.” Sp. z o.o. swoje ponad 50 letnie doświadczenie w przetwórstwie metali białych i produkcji wszelkiego rodzaju spoiw miękkich oraz materiałów do lutowania.

„MBO-Hutmen j.v.” wywodzące się z wrocławskiego HUTMEN SA kontynuowało jeszcze przedwojenne tradycję produkcji stopów odlewniczych, w tym głównie stopów łożyskowych, drukarskich oraz cynowo-ołowiowych prętów do lutowania. W dawnym zakładzie we Wrocławiu już w latach 70-tych XX wieku zaczęto produkować pierwsze w Polsce druty lutownicze na bazie cyny. Stanowiły one wówczas innowacyjny produkt wśród szerokiej oferty wyrobów odlewanych.

Nawiązanie w 2000 roku kontaktów biznesowych z francuskim partnerem MBO (Metaux Blancs Ouvres), specjalizującym się w produkcji lutów miękkich, zaowocowało wdrożeniem do produkcji wytwarzanych we Francji specjalistycznych topników. Pozwoliło to “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. na rozszerzenie oferty o druty cynowe z wielożyłowym rdzeniem topnikowym.

Nowoczesne technologie produkcji drutów, skoncentrowane na wymaganiach produkcji dla rozwijającej się dynamicznie elektroniki, przekazane przez francuskie MBO, oraz zaplecze produkcyjne i logistyczne przejęte z Hutmen S.A. dały podwaliny do startu nowemu podmiotowi na polskim rynku.

Dziś jesteśmy jednym z największych uznanych polskich producentów i dostawców profesjonalnych materiałów lutowniczych w postaci prętów, drutów, past i topników do wszelkich zastosowań, w tym głównie do montażu elektronicznego.

Osobną grupę naszych wyrobów stanowią tzw. stopy metali białych czyli w formie gąsek stopów łożyskowych, drukarskich i niskotopliwych, niezastąpione w szeroko pojętym przemyśle maszynowym, przy budowanych silników i turbin.

Wszystkie produkowane spoiwa spełniają wysokie wymagania stawiane produktom lutowniczym.

Stopy łożyskowe, niskotopliwe oraz ołowiowo-antymonowe marki “MBO SOLDER POLSKA” uważane są przez specjalistów za produkty najwyższej jakości. Spełniają najostrzejsze wymagania przemysłu kolejowego i stoczniowego. Prowadzone przez nas badania pozwoliły na zastosowanie wyjątkowych rozwiązań w zakresie dodatków stopowych i osiągnięcie wyższych parametrów tych stopów.

Z myślą o klientach prowadzimy stałe badania naukowe oraz wymieniamy doświadczenia z inżynierami i kierownikami produkcji. Współpracujemy z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej oraz Instytutu Metali Nieżelaznych. Swoje doświadczenia produkcyjne wymieniamy i konfrontujemy z fachowcami z innych firm produkcyjnych w ramach spotkań i konferencji różnych stowarzyszeń, w tym aktywnie w ramach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych. Ogromne znaczenie dla doskonalenia i rozwoju ofertowanych drutów i materiałów lutowniczych ma współpraca z laboratorium badawczo rozwojowym w MBO Francja.

Od samego początku stawialiśmy na rozwój i dostosowanie standardów produkcji do poziomu i oczekiwań nowoczesnych rynków europejskich, nie koncentrując się tylko i wyłącznie na rynku polskim. Grupa MBO ma dziś swoje oddziały handlowo-produkcyjne w macierzystej Francji, Polsce, Wielkiej Brytanii i Chinach.

Wyroby “MBO SOLDER POLSKA” znajdują Klientów na rynkach zachodnioeuropejskich, głównie we Francji i Niemczech. Ze względu na łatwość kontaktów i bliskość geograficzną rynki Europy środkowej i wschodniej stały się domeną “MBO SOLDER POLSKA” w skali całej grupy MBO. I tak stałe kontakty handlowe łączną nas z odbiorcami z krajów nadbałtyckich Litwy, Łotwy i Estonii, z Czech i Ukrainy. Nowe, rozwijające się rynki takie jak Rumunia czy Serbia oraz szeroki rynek rosyjski są w obszarze naszych zainteresowań i starań.

Kilkunastoletnie działania na rynku i starania o Klienta oraz jego zadowolenie zostały nagrodzone wieloma certyfikatami. Wszystkie one potwierdzają naszą wiarygodność i profesjonalizm.

„MBO-Hutmen” jest laureatem zaszczytnego wyróżnienia Gazela Biznesu dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.

Philips Lighting Poland w Pabianicach przyznał naszej firmie tytuł Najlepszego Dostawcy.

Certyfikat Przejrzysta Firma nadany został “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. przez Dun & Breadstreet Poland, a uczciwość w biznesie potwierdza także Certyfikat Rzetelna Firma, nadawany nienagannym płatnikom przez Krajowy Rejestr Długów.

Dynamiczny rozwój potwierdzają też między innymi certyfikat Dynamiczna Firma przyznany przez Bisnode we współpracy z Dun & Breadstreet Poland.

Firma “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku i jest producentem spoiw lutowniczych i stopów odlewniczych na bazie cyny oraz ołowiu. Firma została utworzona wspólnie ze spółką Metaux Blancs Ouvres z siedzibą w Dijon we Francji oraz Zakładem Produkcji Stopów Metali Białych wrocławskiej firmy Hutmen S.A. 

Druty pełne i druty z topnikiem

Pręty i anody do agregatów lutowniczych

Do lutowania ręcznego i na automatach. 

 

“MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 241

53-234 Wrocław - Polska

e-mail: biuro@mbosolder.pl

|
|
|
|
|
|