PL
EN
BUDOWNICTWO I INSTALACJE

Grupy produktów “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o., które znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle budowlanym, a szczególnie przy montaży miedzianych instalacji sanitarnych. 

Drut i pasta lutownicza w gatunku Sn97Cu3 stworzone specjalnie do lutowania miedzianych instalacji sanitarnych nie zawierają antymonu i ołowiu, a niewielkie pozostałości lutowania są rozpuszczalne w zimnej wodzie. Idealne dla połączeń rur miedzianych w instalacjach zimnej i ciepłej wody oraz CO. Pasta może być stosowana bez uprzedniego odtłuszczania elementów. Proces lutowania może być prowadzony za pomocą gazowej lampy lutowniczej lub lutownicy elektrycznej. Poza lutowaniem instalacji pastę można również używać do łączenia stali, miedzi, stopów miedzi, niklu i jego stopów. 

 

Lutowanie rur i złączek:

Miedź, mosiądz, spiż

Temperatura topnienia / pracy:

227 - 320 ºC / 380 – 480 ºC

Dostępne średnice drutu:

 2,0 mm;  2,5 mm;  3,0 mm

Dostępne opakowania drutu:

Szpule 100 g i szpule 250 g

Dostępne opakowania pasty:

Pojemniki 100 g i 250 g z pędzelkiem lub bez

 

Spoiwa cynowo-ołowiowe w gatunkach Sn-Pb szczególnie w postaci prętów o zawartościach cyny od 40% do 60% stosowane dla lutowania blaszanych pokryć dachowych oraz innych elementów wykończeniowych dachów, przewodów kominowych. Wszystkie stopy produkowane zgodnie z wymaganiami norm PN-76/M-69400, PN EN 29453 oraz wewnętrznymi technicznymi warunkami wykonania WTW MBO.

Firma “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku i jest producentem spoiw lutowniczych i stopów odlewniczych na bazie cyny oraz ołowiu. Firma została utworzona wspólnie ze spółką Metaux Blancs Ouvres z siedzibą w Dijon we Francji oraz Zakładem Produkcji Stopów Metali Białych wrocławskiej firmy Hutmen S.A. 

Druty pełne i druty z topnikiem

Pręty i anody do agregatów lutowniczych

Do lutowania ręcznego i na automatach. 

 

“MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 241

53-234 Wrocław - Polska

e-mail: biuro@mbosolder.pl

|
|
|
|
|
|