PL
EN
Struktura właścicielska

“MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. rozpoczęła działalność 1 stycznia 2001 roku z kapitałem zakładowym wynoszącym 800 000 zł, wniesionym w 49% przez firmę METAUX BLANCS OUVRES (MBO) z siedzibą w Chevigny Saint Sauveur, Dijon, Francja oraz w 51% przez HUTMEN S.A. Wrocław. Była pierwszą spółką produkcyjną francuskiej grupy MBO poza granicami Francji.

Po dwóch latach rozwoju, w grudniu 2002 r. spółka MBO Francja odkupiła 1% udziałów od HUTMEN S.A. i w ten sposób właściciele mają po 50% udziałów.

HUTMEN S.A. jest członkiem grupy kapitałowej Impexmetal S.A., przekształconej w grupę Boryszew – Impexmetal.

Natomiast METAUX BLANCS OUVRES Francja konsekwentnie rozwija się w sektorze materiałów lutowniczych. Już w 1987 roku w Anglii, w Londynie zawiązana została spółka handlowa MBO UK (United Kingdom) Co. Ltd. pozostająca w 95% własnością MBO Francja.

W roku 2005 została zawiązana spółka joint venture w Chinach z siedzibą w Pekinie: MBO-DOUBLINK SOLDERS Co. Ltd. z udziałami w wysokości 50%. Spółka posiada trzy oddziały w strefach ekonomicznych w Shenzhen, Chongqing i w Szanghaju.

W roku 2008 MBO wykupiło konkurencyjną spółkę RADIEL FONDAM we Francji z siedzibą w Ivry sur Seine.

W roku 2010 MBO kupiło producenta proszków metali, spółkę IPS z Annemasse we Francji. Spółka IPS posiada również swój zakład produkcyjny IPS New Materials Co. Ltd. w Chinach w mieście Suzhou oraz biuro handlowe w Singapurze.

 

 

Firma “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku i jest producentem spoiw lutowniczych i stopów odlewniczych na bazie cyny oraz ołowiu. Firma została utworzona wspólnie ze spółką Metaux Blancs Ouvres z siedzibą w Dijon we Francji oraz Zakładem Produkcji Stopów Metali Białych wrocławskiej firmy Hutmen S.A. 

Druty pełne i druty z topnikiem

Pręty i anody do agregatów lutowniczych

Do lutowania ręcznego i na automatach. 

 

“MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 241

53-234 Wrocław - Polska

e-mail: biuro@mbosolder.pl

|
|
|
|
|
|