PL
EN
ELEKTRONIKA I ELEKTROTECHNIKA

Spoiwa bezołowiowe w gatunkach Sn-Cu; Sn-Cu-Ag; Sn-Ag; Sn-Zn

Spoiwa bezołowiowe marki MBO oferowane są w postaci prętów trójkątnych, okrągłych lub anod z oczkiem oraz drutów pełnych jak i drutów z pięciożyłowym topnikiem. Wszystkie spoiwa produkowane są zgodnie z wymaganiami norm europejskich PN EN 29453 i EN ISO 9453:2006 oraz wewnętrznymi technicznymi warunkami wykonania WTW MBO w bardzo szerokiej gamie gatunków. Znajdują zastosowanie zarówno w montażu automatycznym jak i lutowaniu ręcznym.

 

Spoiwa cynowo-ołowiowe w gatunkach Sn-Pb, Sn-Pb-Cu, Sn-Pb-Sb

Spoiwa ołowiowe marki MBO oferowane są w postaci prętów trójkątnych, okrągłych lub anod z oczkiem oraz drutów pełnych jak i drutów z pięciożyłowym topnikiem o możliwej zawartości cyny od 2% do 95%. Wszystkie spoiwa produkowane są zgodnie z wymaganiami norm europejskich PN EN 29453 i EN ISO 9453:2006 oraz wewnętrznymi technicznymi warunkami wykonania WTW MBO w bardzo szerokiej gamie gatunków. Znajdują zastosowanie zarówno w montażu automatycznym jak i lutowaniu ręcznym.

 

Pasty lutownicze typu fine pitch i super fine pitch do montażu powierzchniowego SMT

Pasta marki SIRIUS 1 została starannie opracowana do zastosowania w montażu powierzchniowym SMT. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i aktywnością lutowania, przy minimalnych przeźroczystych i elastycznych pozostałościach. Doskonale sprawdza się przy lutowaniu na matrycach stalowych, mosiężnych lub niklowych. Wytrawianych, ciętych laserowo lub electro-formowanych. Pasta SIRIUS 1 występuję powszechnie w dwóch gatunkach bezołowiowym Sn96,5Ag3,0Cu0,5 jak i z zawartością ołowiu Sn62Pb36Ag2. Na życzenie Klienta laboratoria MBO Francja produkują pasty także o innych składach chemicznych.

 

Topnik w żelu MOB 39

Topnik żelowy MOB 39 jest patentem MBO stworzonym specjalnie do montażu powierzchniowego SMT, a przede wszystkim do mikro-układów elektronicznych w których stosowane są elementy BGA. Stanowić może doskonalą alternatywę dla pasty lutowniczej, gdy na powierzchni lutowanej znajduje się już odpowiednia ilość stopu lutowniczego. Wykorzystywany w naprawach, ręcznych poprawkach i przeróbkach gdy element lutowany ma już stop lutowniczy na swej bazowej powierzchni styku. Zaprojektowany został dla technologii „no-clean” – nie wymaga czyszczenia po lutowaniu. Bardzo niski poziom pozostałości umożliwia pozostawienie ich bez ryzyka powstania korozji.

 

Topniki płynne do lutowania

MBO-Hutmen oferuje szeroka gamę topników płynnych w kilku rodzajach od kalafoniowych, przez wodne, wodno-zmywalne do nowoczesnych topników typu no-clean bazujących na alkoholu i nowoczesnej modyfikowanej kalafonii.   

Firma “MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku i jest producentem spoiw lutowniczych i stopów odlewniczych na bazie cyny oraz ołowiu. Firma została utworzona wspólnie ze spółką Metaux Blancs Ouvres z siedzibą w Dijon we Francji oraz Zakładem Produkcji Stopów Metali Białych wrocławskiej firmy Hutmen S.A. 

Druty pełne i druty z topnikiem

Pręty i anody do agregatów lutowniczych

Do lutowania ręcznego i na automatach. 

 

“MBO SOLDER POLSKA” Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 241

53-234 Wrocław - Polska

e-mail: biuro@mbosolder.pl

|
|
|
|
|
|